Turku Trail Cupin tapahtumissa on eri matkoja. Jotta juoksijan ei tarvitse lukittautua joko lyhyeen tai pitkään matkaan yhdistämme yhteispisteissä kaikki juoksijat joko Miesten tai Naisten sarjaan. Pisteet lasketaan matkakohtaisesti. Kaikkien matkojen nopeimmat ovat siis yhden osakilpailun jälkeen tasapistein (1000p) yhteistulosten kärkipaikalla.
Pisteet lasketaan kaavalla: matkan nopeimman aika / juoksijan oma aika *1000p

Laita viestiä turkutrailcup@gmail.com jos huomaat pisteissäsi virheen. Suurin riski siinä, että nimi on eri tapahtumissa kirjoitettu hieman eri tavoin, jolloin pisteet jakautuvat useaan osaan.

Yhteispisteet 4 tapahtuman jälkeen:

Naiset
Nimi Seura/Yhteisö/Kunta Pisteet
Halkivaha Anne 3973
Jokioinen Emmi TuUL Triathlon 3762
Ketola Laura Vauhtisammakon juoksukoulu 3389
Konola-Tuominen Marika Paimion Rasti 3308
Loo Britt-Marie 3109
Ala-Nissilä Tiina MS Parma 2962
Koskinen Jenni 2941
Bäcklund Marjut Turku Trail Runners 2897
Randell Piia 2731
Grönroos Wilma Vauhtisammakon juoksukoulu 2706
Wiklund Miia TuUL Triathlon 2639
Järvinen Kia BBRT 2607
Heino Terhi TuUL Triathlon 2511
Luoma Josefiina 2473
Boman Taina Vauhtisammakon juoksukoulu 2433
Puputti Jenny Hiidenkiertäjät 2213
Kalliomäki Ami Vauhtisammakon juoksukoulu 2168
Rinne Hannemaarit Loimaa 2093
Tallqvist Gina Turku 2073
Heino Anne Turku 2073
Reponen Milka Paimion Rasti 2000
Gustafsson Jannina MS Parma 1986
Luhta Elina 1978
Pohjola Leena Huittinen 1926
Hartvik Heli 1880
Mielismäki Elina 1821
Kajanki Iida Raision Kuula 1816
Suni Tiina Lieto Trail Runners 1810
Seppälä Liina 1746
Laari Sini 1741
Kalliokoski Riikka Kalannin Vankka 1719
Luoma Julia 1709
Nuorikkala Kirsi 1684
Lahtinen Laura 1670
Kaarlela Lea 1649
Tuomi Tarja Salo 1481
Järvelä Liisa Turku 1473
Siimesvaara Jenni 1452
Luona Anne Team Raju 1430
Korvenpää Mirka Iso-Hunnari Trail Runners/ Forssa 1400
Muranen Heidi Murmelit 1375
Tuomaala Hanna 1374
Lundström Tiia Iso-Hunnari Trail Runners/ Forssa 1360
Pelto-Huikko Aino-Maija Iso-Hunnari Trail Runners/ Forssa 1359
Koskinen Taru Turku 1320
Nordgren Taina Turku 1291
Saarinen Tanja Lieto 1282
Ruokonen Maija 1238
Alinikula Terhi Turku 1202
Kivimäki Mirkka 1000
Isometsä Eerika Velo Salo 955
Lindeqvist Katri Paimio 940
Pippola Satu TuUL 935
Peltola Anna-Kaisa TuUL 917
Vallenius Jenni Maarian Mahti 916
Sallinen Katariina Turku 914
König Selina 892
Kohijoki Paula FMR 891
Mattsson Ingela Pargas IF 884
Suomela Elina 878
Anttonen Mari Halikko 868
Silvan Sini 868
Päärni Irene 860
Alhonen Mari 857
Brunila Alina Turku 851
Paananen Satu Turun Urheiluliitto 845
Tuomisalo  Mari 842
Järvinen Mira 837
Kero Kirsi-Maria 833
Jaatinen Liisa 833
Nirkkonen Venla 832
Laulumaa-Selin Anita Turku 817
Vuorio Helga Turku 816
Töykkälä Riina 814
von Zweyqberqk Caroline 813
Kaarlonen Tiina Velo Salo 806
Järviö Helena Turku 804
Niinisalo Meeri 799
Suomela Katri FMR 794
Salmi Alina 793
Merenlehto Henrika Nousiaisten Susi 792
Salmi Essi 792
Ivaska johanna 791
Saari Anne Hinnerjoki 791
Kuusniemi-Merikukka Marja 789
Merenluoto Katja TMT 789
Tuomola Salla FMR 786
Äärinen Anne Turku 781
Serqelius Salla 774
Lehtonen Jenni 774
Heinonen Annika Nousiainen 772
Haltija Anni 772
Strandell Catherine 766
Palken Emilia 764
Holmen Katja 760
Perälä Tiina Turun Urheiluliitto 759
Kääriäinen Saana 749
Herd Pirkko Hevosopisto Oy 746
Jalonen Riikka 739
Huhtanen Marjo 736
Jussinoja Nina Team Raju 734
Glückert Sanna 733
Haltia Anni 730
Ääritalo Virpi 730
Biström Klara 728
Kaistinen Kaisu Kaarinan juoksuklubi 724
Partanen Katja Kaarina 721
Grönlund Tarja 709
Tähtinen Jonna 704
Kornblom Uta 695
Lähde Päivi 692
Wiss Elina 692
Raikunen Tea Lieto Trail Runners 689
Lampinen Salla Vauhtisammakon juoksukoulu 687
Sallinen Säde Kaarina 685
Tuohimaa Miia Velo Salo 682
Sipilä Salla Paimio 682
Välimaa Anita Turku 681
Hakala Merja 666
Sipponen Eija Paimio 658
Lindholm  Hanna 657
Eskola Minna 652
Korpiaho Sade 647
Aaltonen Mira 647
Aksela Janna FMR 647
Kakko Rebekka 645
Johansson Maria 645
Pärli Margis 643
Korhonen Laura 642
Vuorinen Anneli 640
Sillanpää Kati Lieto 628
Kurkinen Johanna 627
Lähteenmäki Päivä 619
Säteri Ulla Kuuvuori 611
Nieminen Pauliina Lieto 606
Muurinen Taru Somero 605
Pajunen Niina Pertteli 604
Pakomäki Sanna Turku 604
Luoma Anne 600
Maria Nora Maria 593
Nurminen Minna FMR 572
Alitalo Emilia 572
Erling Ida 567
Lähteenmäki Päivi Tyks 565
Halkosaari Sari 562

 

Miehet
Nimi Seura/Yhteisö/Kunta Pisteet
Luoto Mika Turun Urheiluliitto 3926
Perttala Tom Velo Salo 3682
Ahola Janne TuMu 3671
Sandler Kim 3633
Ontto-Panula Mika FMR 3551
Kronberg Kim Åbo Akademi 3546
Alinikula Jukka 3116
Laaksonen Harri 2959
Katava Tapio Velo Salo 2874
Karlsson Stefan 2834
Tauriainen Pasi Paimio 2772
Summanen Oskari RaPi 2772
Saranpää Teemu Turku Trail Runners 2723
Patrikainen Jaakko BBRT 2718
Syväjärvi Jussi Velo Salo 2708
Juusti Aleksi Turku 2622
Norrgrann Herman Åbo 2615
Laine Mikko Luupiikki 2581
Jokioinen Esa Rastipukit 2563
Merenluoto Jukka Turku Muay Thai 2416
Miettinen Tuomo 2397
Aho Toni Masku 2315
Virtanen Jere Turku 2296
Hassel Christian Turku 2280
Niiniö Matti BBRT 2222
Korva Mika Turku 2174
Högblom Esa Kaarina 2076
Grönroos Jari Meritaito 1987
Heinonen Ilkka ileximius 1913
Koivu Lari FMR 1868
Lehto Jaakko 1860
Haahti Ville Ocharharetki 1858
Uotila Jussi Vauhtisammakon juoksukoulu 1857
Viitala Timo Raisio 1834
Engström Jon Pargas IF 1778
Salo Jesse TuMu 1736
Lehti Esa Turku Trail Runners 1647
Mäkinen Tommi 1614
Heinonen Eero Tanko-Jormat 1602
Andersson Daniel Saaristo Trail 1541
Savolainen Jarkko 1525
Sydänmaanlakka Ville 1519
Hirvonen Mikko Vehmaan Kiisto 1467
Kurkilahti Mika TuNMKY 1387
Nissilä Topi Piispanristin Polku 1338
Nordell Uula Lieto Trail Runners 1330
Tuomaala Kalle 1196
Keskinen Jukka Raisio 1076
Puputti Tuomas 1000
Vesma Mikko 1000
Vainio Antti 1000
Hakala Juuso Turun Urheiluliitto 1000
Uitto Jukka VSVU 993
Kivimäki Kari Sajaniemen Sonnit 988
Sivosavi Juho-Kusti 984
Dahlen Mats 983
Vesma Matias 973
Vainio Eero-Matti 972
Kaartinen Markku 954
Kaunisto Pasi 946
Hartvik Toni 942
Virtanen Juha FMR 935
Lehtonen Eero Turun Urheiluliitto 921
Korpela Janne Iso-Hunnari Trail runners /Forssa 916
Saranpää Aapo TuUL Triathlon 911
Hanhela Veli-Matti 910
Häkkinen Arto 909
Rantala Ville FMR 909
Lilja Marko 908
Hietaoja Seppo 906
Sipponen Matti Paimio 905
Hallanheimo Kari 899
Rivala Tomi Lieto Trail Runners 896
Merenlehto Jaani 895
Lumme Antti Ruosniemen Luupäät 878
Peltola Matti Takalaiton 873
Riquelme Sebastian 871
Lehtilä Sami ÅIFK 863
Hurmerinta Erkki 862
Tammi Juho 861
Lempinen Jani FMR 856
Lunden Petri 851
Backman Daniel 848
Högblom Juuso Lieto 839
Pönkäre Kaapo 837
Rönnlög Petter 836
Palmer Jeremy 833
Miettinen Samuli 833
Brazier Jonathan 831
Leppänen Pekka 829
Heleä Jarkko Vauhtisammakon juoksukoulu 825
Liukka Mikko Vauhtisammakon juoksukoulu 823
Suomi Kai Velo Salo 822
Alhokankare Aapo 820
Boman Matti 815
Ala-Nissilä Ville Loimaan Tennisseura 812
Koski Toni 811
Vieno Pekka 811
Vuori Petri HMT Halikko 806
Mäkelä Markus 806
Pajunen Jari Perttelin Peikot 805
Tiistola Mikko FMR 796
Niinio Matti BBRT 793
Viitala Tomi Raisio 792
Serqelius Sami 789
Päärni Pertti Tanko-Jormat 784
Seppä Juha 781
Päivike Jaakko RastiPiikkiö 773
Pennanen Samuel 771
Seppä Antti 769
Hellsten Timo KPK 24/7 766
Riihimäki Visa Tikanmaa Original Trail 765
Montonen Samu 760
Kalliokoski Kari 759
Rantala Antti 756
Sjöblom Jukka FMR 756
Brysch Erik MS Parma 754
Jakobsson Kari 752
Juhola Tomi Rusko 751
Hyväri Mikko EnU 743
Nummivuori Petri Littoinen 739
Vankka Esa FMR 735
Marimo Heikki 727
Kylen Kristian 719
Febvre Arnaud Turku 718
Jalonen Kimmo TuMe 718
Mattila Kalle 712
Mäki Petri Turku 708
Koskela Harri 704
Nurminen Mikko Teleste 698
Hieta Reima 695
Lallukka Sami Teleste 694
Mäkinen Tero TurkuKO 689
Keinänen Perttu Turku 678
Silta-Aho Pentti Teleste 674
Suo-Heikki Niko Teleste 670
Selin Saku Turku 669
Vuorio Santeri 662
Ahrnberg Panu 661
Kalliokoski Oskari Klaanin Vankka 660
Pohjanen Joose 658
Holmen Kimmo 650
Saarinen Sami 649
Hakala Oskari 648
Kuusela Jani Lieto Trail Runners 647
Richter Mika Turku 641
Kallio Matti Turku 637
Kostiander Juha Teleste 634
Tapaninen Markus Turku 632
Laisila Miska 626
Bergström Valtteri KPK 24/7 618
Holkko Pekka Rusko 617
Grönroos  Jari 609
Toriseva Mikko Parainen 609
Tontti Kari 588
Sallinen Tapio Kaarina 583
Jokinen Juhani 533
Kalliomäki Rami Turku 524
Baker Dale Turku 349