Turku Trail Cupin osakilpailuissa on eri matkoja. Jotta juoksijan ei tarvitse lukittautua joko lyhyeen tai pitkään matkaan yhdistämme yhteispisteissä kaikki juoksijat joko Miesten tai Naisten sarjaan. Pisteet lasketaan matkakohtaisesti. Molempien matkojen nopeimmat ovat siis yhden osakilpailun jälkeen tasapistein (1000p) yhteistulosten kärkipaikalla.

Pisteet lasketaan kaavalla: matkan nopeimman aika / juoksijan oma aika *1000p

Laita viestiä turkutrailcup@gmail.com jos huomaat pisteissäsi virheen. Suurin riski siinä, että nimi on eri tapahtumissa kirjoitettu hieman eri tavoin, jolloin pisteet jakautuvat useaan osaan.

Naiset
Nimi Pisteet
Gustafsson Jannina 1986
Luhta Elina 1978
Halkivaha Anne 1973
Jokioinen Emmi 1867
Ketola Laura 1650
Järvinen Kia 1607
Konola-Tuominen Marika

Loo Britt-Marie

1573

1484

Siimesvaara Jenni 1452
Kalliomäki Ami 1436
Bäcklund Marjut 1419
Korvenpää Mirka 1400
Koskinen Jenni 1399
Tuomaala Hanna 1374
Lundström Tiia 1360
Heino Anne 1360
Pelto-Huikko Aino-Maija 1359
Ala-Nissilä Tiina 1357
Rinne Hannemaarit 1335
Nordgren Taina 1291
Pohjola Leena 1238
Ruokonen Maija 1238
Alinikula Terhi 1202
Reponen Milka 1000
Kivimäki Mirkka 1000
Lindeqvist Katri 940
Vallenius Jenni 916
Hartvik Heli 897
Wiklund Miia 888
Mattsson Ingela 884
Anttonen Mari 868
Päärni Irene 860
Heino Terhi 853
Tuomisalo  Mari 842
Mielismäki Elina 838
Kero Kirsi-Maria 833
Jaatinen Liisa 833
Nirkkonen Venla 832
Laulumaa-Selin Anita 817
Vuorio Helga 816
Kajanki Iida 816
von Zweyqberqk Caroline 813
Laari Sini 807
Randell Piia 807
Nuorikkala Kirsi 807
Lahtinen Laura 799
Niinisalo Meeri 799
Luoma Josefiina 795
Suomela Katri 794
Seppälä Liina 792
Merenlehto Henrika 792
Grönroos Wilma 792
Kalliokoski Riikka 790
Kaarlela Lea 790
Merenluoto Katja 789
Kuusniemi-Merikukka Marja 789
Luoma Julia 787
Serqelius Salla 774
Heinonen Annika 772
Strandell Catherine 766
Kääriäinen Saana 749
Boman Taina 748
Jalonen Riikka 739
Jussinoja Nina 734
Haltia Anni 730
Ääritalo Virpi 730
Kaistinen Kaisu 724
Grönlund Tarja 709
Puputti Jenny 709
Tähtinen Jonna 704
Kornblom Uta 695
Raikunen Tea 689
Lampinen Salla 687
Sipilä Salla 682
Välimaa Anita 681
Järvelä Liisa 681
Muranen Heidi 675
Hakala Merja 666
Sipponen Eija 658
Tuomi Tarja 653
Eskola Minna 652
Aaltonen Mira 647
Aksela Janna 647
Pärli Margis 643
Korhonen Laura 642
Vuorinen Anneli 640
Luona Anne 638
Tallqvist Gina 630
Sillanpää Kati 628
Kurkinen Johanna 627
Koskinen Taru 620
Lähteenmäki Päivä 619
Säteri Ulla 611
Saarinen Tanja 608
Nieminen Pauliina 606
Muurinen Taru 605
Pajunen Niina 604
Pakomäki Sanna 604
Maria Nora Maria 593
Alitalo Emilia 572
Nurminen Minna 572
Erling Ida 567
Lähteenmäki Päivi 565
Halkosaari Sari 562

 

Miehet
Nimi Pisteet
Laaksonen Harri 1997
Luoto Mika 1941
Ahola Janne 1898
Lehto Jaakko 1860
Haahti Ville 1858
Uotila Jussi 1857
Saranpää Teemu 1844
Syväjärvi Jussi 1838
Perttala Tom 1825
Kronberg Kim 1804
Ontto-Panula Mika 1789
Sandler Kim 1774
Salo Jesse 1736
Laine Mikko 1724
Miettinen Tuomo 1662
Mäkinen Tommi 1614
Heinonen Eero 1602
Alinikula Jukka 1594
Virtanen Jere 1569
Jokioinen Esa 1563
Andersson Daniel 1541
Aho Toni 1523
Sydänmaanlakka Ville 1519
Korva Mika 1487
Hassel Christian 1467
Niiniö Matti 1451
Katava Tapio 1424
Karlsson Stefan 1418
Kurkilahti Mika 1387
Högblom Esa 1383
Summanen Oskari

Tauriainen Pasi

1349

1349

Nissilä Topi 1338
Juusti Aleksi 1281
Grönroos Jari 1279
Tuomaala Kalle 1196
Viitala Timo 1189
Vainio Antti 1000
Kivimäki Kari 988
Sivosavi Juho-Kusti 984
Vainio Eero-Matti 972
Heinonen Ilkka 964
Koivu Lari 953
Kaunisto Pasi 946
Virtanen Juha 935
Patrikainen  Jaakko 925
Korpela Janne 916
Saranpää Aapo 911
Häkkinen Arto 909
Rantala Ville 909
Lilja Marko 908
Hietaoja Seppo 906
Sipponen Matti 905
Norrgrann Herman 895
Merenlehto Jaani 895
Engström Jon 864
Lehtilä Sami 863
Tammi Juho 861
Lempinen Jani 856
Lunden Petri 851
Backman Daniel 848
Rönnlög Petter 836
Palmer Jeremy 833
Miettinen Samuli 833
Brazier Jonathan 831
Heleä Jarkko 825
Suomi Kai 822
Merenluoto Jukka 821
Alhokankare Aapo 820
Lehti Esa 816
Boman Matti 815
Ala-Nissilä Ville 812
Koski Toni 811
Vieno Pekka 811
Mäkelä Markus 806
Vuori Petri 806
Pajunen Jari 805
Tiistola Mikko 796
Serqelius Sami 789
Päärni Pertti 784
Pennanen Samuel 771
Seppä Antti 769
Hellsten Timo 766
Rantala Antti 756
Sjöblom Jukka 756
Brysch Erik 754
Jakobsson Kari 752
Juhola Tomi 751
Hirvonen Mikko 749
Nordell Uula 721
Jalonen Kimmo 718
Mattila Kalle 712
Savolainen Jarkko 710
Koskela Harri 704
Nurminen Mikko 698
Lallukka Sami 694
Keinänen Perttu 678
Silta-Aho Pentti 674
Suo-Heikki Niko 670
Selin Saku 669
Vuorio Santeri 662
Ahrnberg Panu 661
Kalliokoski Oskari 660
Pohjanen Joose 658
Saarinen Sami 649
Hakala Oskari 648
Richter Mika 641
Kostiander Juha 634
Tapaninen Markus 632
Laisila Miska 626
Holkko Pekka 617
Tontti Kari 588
Kalliomäki Rami 524
Keskinen Jukka 502
Baker Dale 349